Thomas Haugen blir ny avdelingsleder i Omega Holtan

Thomas Haugen blir ny avdelingsleder i Omega Holtan

Thomas Haugen er ansatt som avdelingsleder for de rådgivende ingeniørene i Omega Holtan. Han kommer fra stillingen som produksjonssjef i Mectro.

Haugen får ansvaret for rådgiverne innen samferdsel, næringsbygg, industri og EX-installasjoner i den vestfoldbaserte Rejlers-virksomheten.
– Thomas har opparbeidet seg en betydelig kompetanse som rådgiver. Vi er derfor svært glade for at han nå er hjemme igjen hos Omega Holtan, etter fire år i Mectro. Han styrker vårt fagmiljø og blir en viktig kraft for å bistå både private og offentlige virksomheter i deres utviklingsarbeid, men ikke minst i å tilpasse seg de nye rammebetingelsene på elektrifisering og elektrooptimalisering, sier divisjonssjef Ragnar Holtan i Omega Holtan.

Bærekraftsarbeid

Thomas Haugen er utdannet ved Høgskolen i Østfold og har i tillegg fagbrev som elektrotekniker. Han har tidligere blant annet arbeidet som prosjektingeniør i Mesta og SET elektro, før han kom til Omega Holtan første gang i 2016.
– Rejlers og Omega Holtan har en sterk posisjon og et betydelig fagmiljø innen elektrifisering. Å få være med å styrke bærekraftsarbeidet på lang sikt og finne løsninger for å redusere konsekvensene av rekordhøye strømpriser på kort sikt, var en utfordring jeg med glede sa ja til. Å få jobbe med de dyktige, rådgivende ingeniørene i Omega Holtan og samtidig arbeide tett med Rejlers´ fagmiljøer i Norge og i Norden er en unik mulighet, sier Thomas Haugen.

Skal ansette 30 til

Rejlers Norge kjøpte Omega Holtan i mars. Virksomheten er et teknisk rådgivingsselskap innen elektro og automasjon. Rejlers er en av de største rådgivingsaktørene i Norge innen elektro, automasjon, energi og klima. Rejlers Norge har i dag rundt 200 medarbeidere, fordelt på ti kontorer.
– Vi opplever stor etterspørsel på alle våre fagområder. Det skyldes behovet for økt elektrifisering i en rekke bransjer, større krav til dokumentasjon og nå også ønske om å redusere energibruken. For å dekke dette behovet trenger vi medarbeidere som Thomas, men også de som har kompetanse innenfor andre fagområder, sier Petter Arnesen. Rejlers Norge skal ansatte 30 nye medarbeidere i løpet av høsten.

Våre siste saker her:

Når noen barn er verdt mer enn andre
«Jeg har ingenting imot skeive, men …» “Jeg bryr meg ikke om Pride så...
Har sjefen siste ord om ferien? Her er reglene
Mange er godt i gang med planleggingen av årets sommerferie. Men hvem har egentlig...
Bil
1001 hestekrefter og over 350 km/t: Dette er nye Audi Nuvolari
Audi tar et stort steg inn i superbilsegmentet med den nye Nuvolari – en høyytelses...
Slottsfjell slipper de siste artistene – nå er årets festivalprogram komplett
Forventningene til sommerens Slottsfjell-festival har allerede vært høye etter...

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.