BY Tønsberg & Færder er oppe igjen etter hackeangrep

BY Tønsberg & Færder ble utsatt for et bakholdsangrep av datakriminelle som fikk nettsiden vår til å slutte å fungere.

Problemet med datakriminelle er at de ligger et hestehode eller to foran alle sikkerhetstiltak man kan gjøre – man kan tette igjen hullene etter dem, legge til tilgjengelige verktøy og krysse fingrene for at det ikke rammer oss i neste runde.

Hell i uhell er at BY Tønsberg & Færder er i startfasen. Og vi har back-up’er og gode hjelpere.

«Fail fast» er en ting som sies ofte i gründermiljøet – altså sørg for at feilene skjer tidlig i oppstartsfasen, så lærer man og bygger prosjektet tryggere.

Nå er vi glade for at «babyen» vår er tilbake, og kan fokusere på å lage gode og lokale saker igjen. Og vi tar gjerne imot ditt bidrag. Send oss en mail på digired@byavisatonsberg.no om du lurer på hvordan.

Våre siste saker her:

Konkurstallene skjuler en bekymringsfull trend
Konkursene falt med 13 prosent i andre kvartal 2026. Til tross for dette ble...
Cirkus Arnardo kommer til Tønsberg: Lover magi, spenning og latter
Fra torsdag 23. til søndag 26. juli fylles området ved Svømmehallen i Tønsberg...
Den viktigste oppussingen er kanskje den du ikke ser
Hjemme, blir trolig svaret for de fleste av oss. Konsekvensen av dette er at...
Storgaten har fått et nytt ansikt: – Et betydelig løft for sentrum
Storgaten i Tønsberg har fått en omfattende oppgradering. Mellom Vektertorget...

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.