Andy Warhol-bildene er tilbake på Haugar

I forbindelse med at Andy Warhol-arbeidene som er deponert på Haugar av Sparebankstiftelsen DNB kommer tilbake etter 1,5 år på turnerende utlån, presenterer vi disse arbeidene på nytt i en utstilling som åpner 9. september.

Vi setter dem i kontekst med et utvalg innlånte grafikkverk av Edvard Munch, med et særlig fokus på motiver som er knyttet til Warhols Munchvariasjoner samt Warhols øvrige interesse for Edvard Munch.

Ved å vise disse arbeidene i denne sammenhengen, ønsker vi med denne utstillingen å begynne på en ny fortelling om Warhols kunstnerskap, så vel som å se hvordan dette også kan benyttes til å forstå enkelte sider ved Munchs arbeid på en ny måte.

kl.12:00 førvisning for Haugars venner
Kl.13:00 åpning ved direktør Ida Bringedal og kurator Erlend Hammer

Våre siste saker her:

Disse 13 kjendisene er klare for «Skal vi danse»
13 nye kjendiser er klare for «Skal vi danse». Etter at fjorårets jubileumssesong...
Jobbveksten har bremset kraftig: – Farten er for lav
Norske bedrifter skaper langt færre nye jobber enn vi var vant til før pandemien....
Jul
Aurora Gude fra Nøtterøy får ny sjanse i Rampenissen
Aurora Gude fra Nøtterøy røk ut allerede i første episode av «Rampenissen» i...
Inviterer til åpen parsellhage og loppemarked på Nøtterøy
Har du lyst til å dyrke dine egne grønnsaker, eller er du bare nysgjerrig på...

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.